Основним документом, який визначає комплекс заходів по відновленню або компенсації порушених чи втрачених функцій організму людини із обмеженими фізичними можливостями, є індивідуальна програма реабілітації інваліда.
Для повнолітніх така програма розробляється Медико-соціальною експертною комісією на підставі Державної типової програми реабілітації.
І хоч вона має рекомендаційний характер, від правильності внесення даних про фактичні потреби організму людини в реабілітаційних заходах залежить які види, форми, об'єми реабілітації може отримати інвалід за рахунок бюджетних коштів.
Питанням заповнення індивідуальних програм реабілітації було присвячено загальні збори фахівців та лікарів-реабілітологів МСЕК Севастополя.
Голова міської Медико-соціальної експертної комісії порушила актуальні питання, що виникають в процесі повсякденної роботи районних комісій, а заступник керуючої Севастопольським міським відділенням Фонду соціального захисту інвалідів розповіла про фінансування державних програм по соціальній, трудовій, спортивно-фізкультурній реабілітації інвалідів, яка проводиться за кошти державного бюджету та відповіла на питання лікарів-реабілітологів.
Особлива увага в доповіді представника Севастопольського відділення Фонду соціальному захисту інвалідів приділялася питанням об'єктивного та повного віддзеркалення в індивідуальній програмі реабілітації інформації про можливість інваліда проходити професійну реабілітацію - навчатися у вищих учбових закладах та надалі працювати за вибраною спеціальністю.
Представникам районних МСЕК була надана інформація про роботу відділення Фонду щодо навчання інвалідів за кошти Фонду, створення спеціальних робочих місць, оформлення підписки на газети, що видаються Всеукраїнськими громадськими організаціями інвалідів.