Меню
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Щодо реалізації права потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання у забезпеченні допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації)
Опубліковано 16 червня 2023 року о 11:00

Соціальні гарантії щодо забезпечення допоміжними засобами реабілітації (ДЗР) (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення в Україні визначено Законами України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я».

Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю (Фонд) є відповідальним виконавцем бюджетної програми із забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення ДЗР згідно Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5.04.2012 № 321 (далі – Порядок 321) 

Порядком 321 визначено механізм забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення ДЗР.

Після внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 02.12 2022 № 1350 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації окремих функцій Пенсійного фонду України та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» сфера дії Порядку 321 поширюється також і на осіб, інвалідність яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням.

Для реалізації права потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (далі – потерпілі на виробництві) у забезпеченні допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації), Пенсійним фондом України на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 04.04.2023 № 317 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 03.12. 2009 № 1301 від 30.12. 2022 № 1467» було сформовано і передано територіальним відділенням Фонду витяги з особових справ потерпілих на виробництві та професійного захворювання, у паперовій або електронній формі в частині документів, якими визначено право потерпілих на виробництві для забезпечення ДЗР.

На підставі зазначених витягів територіальними відділеннями Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю формуються особові справи і відповідні відомості вносяться до централізованого банку даних з проблем інвалідності.

Для забезпечення засобами реабілітації або виплати компенсації потерпілим на виробництві необхідно подати до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах рад або до центрів надання адміністративних послуг заяву про забезпечення засобом реабілітації або виплату компенсації за формою (далі – заява), затвердженою Мінсоцполітики, у паперовій формі або через електронний кабінет особи з інвалідністю або через Єдиний державний веб-портал електронних послуг.

До заяви необхідно додати такі документи:

  • паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання;
  • висновок МСЕК про встановлення інвалідності для осіб з інвалідністю;
  • копія одного з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків або паспорт громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
  • оригінал довідки з місця роботи, служби або навчання особи з інвалідністю, іншої особи (для осіб, які працюють, служать, навчаються) - для забезпечення протезами верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичним взуттям, активними кріслами колісними.

Додатково інформуємо, що Постановою Кабінету Міністрів України від 08.03.2022 № 225 «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України» спрощено проведення медико-соціальної експертизи, яка передбачає встановлення інвалідності особам, які звертаються для встановлення інвалідності у період дії воєнного стану, заочно та незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування особи.

Людям з інвалідністю під час дії воєнного стану не потрібно повторно проходити медико-соціальну експертизу, щоб продовжити довідку про інвалідність. Якщо термін інвалідності закінчився під час воєнного стану, інвалідність продовжується автоматично без перекомісії до кінця воєнного стану та 6 місяців після його припинення/скасування.

Більш детальна інформація щодо нормативно-правової бази, яка регулює механізм забезпечення ДЗР, категорії громадян, які мають право на безоплатне отримання ДЗР, перелік ДЗР, перелік та порядок подання необхідних документів для отримання ДЗР розміщена на офіційному вебпорталі Фонду в рубриці «Забезпечення допоміжними засобами реабілітації».

У разі виникнення додаткових питань щодо забезпечення ДЗР звертатися до територіальних відділень Фонду.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux