21 вересня 2010 року в актовій залі Бучанської загальноосвітньої школи №3, відбулася презентація проекту для дітей-інвалідів міста Буча «Школа самостійності» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Всеукраїнського благодійного фонду «Крона» в рамках Антикризової гуманітарної програми.
У презентації брали участь: голова громадської організації інвалідів «Відгук», директор Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження», голова Всеукраїнського благодійного фонду «Крона», голова Бучанської міської ради, начальник відділу освіти Бучанської міської ради, виконуючий обов’язки начальника управління праці та соціального захисту населення, начальник Київського обласного центру «Інваспорт», голова Бучанської організації «Червоний хрест». Керуючий Київським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів виступив на презинтації із привітальною промовою та побажав успіхів у подальшій діяльності.
Мета проекту в організації позашкільної роботи з дітьми-інвалідами м. Бучі задля підтримки сімей, які виховують дитину-інваліда, забезпечення батькам можливості працювати, а дітям – реабілітацію та інтеграцію в суспільство.
На презентації проекту «Школа самостійності» було вирішено організувати впродовж 10 місяців ( з 1 вересня 2010 року по 30 червня 2011 року) позашкільну та клубну роботи з дітьми-інвалідами та їхніми батьками. А саме – створення робочих секцій за різними напрямками:
- Секції самозбереження, яка передбачає опанування дитиною навичок збереження власного життя та здоров’я (навчання елементам самооборони, заняття спортом, виживання в умовах природного середовища, оздоровлення шляхом масажів та занять на спеціальних тренажерах);
- Секції самообслуговування, яка передбачає опанування дитиною навичок, необхідних для незалежного проживання в сім'ї (приготування їжі, користування домашньою технікою, пошиття та ремонт одягу та інше);
- Секція самореалізації, яка передбачає корекцію психологічних функцій та залучення дитини-інваліда до активного життя в дитячому колективі (проведення групових та індивідуальних занять з дітьми-інвалідами та їхніми батьками).
У подальшій діяльності планується створення додаткової секції – творчої художньої студії, яка передбачає навчання техніці декоративно-ужиткового мистецтва: живопису, кераміки, вітражів.
Проект «Школа самостійності» забезпечить 30% дітям-інвалідам міста тимчасовий догляд, поки батьки працюють, навчання й розвиток, фізичну, психологічну, соціальну реабілітацію та змістовне дозвілля.