У приміщенні Одеського міського центру зайнятості відбувся семінар щодо вирішення проблем зайнятості інвалідів та поповнення банку даних про вільні робочі місця для осіб з обмеженою працездатністю. В семінарі прийняв участь директор Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Віталій Михайлович Кольцов.
Варто зазначити, що центр зайнятості постійно здійснює підбір та пошук підходящої роботи з урахуванням рекомендацій МСЕК та індивідуальних програм реабілітації інвалідів. Також впроваджена система надання профінформаційних та профконсультаційних послуг, яка дає можливість проходження професійної підготовки та перепідготовки, в т. ч. під конкретне замовлення роботодавця. Важливим етапом щодо сприяння зайнятості інвалідів є плідна співпраця з роботодавцями в частині створення робочих місць, наповнення бази даних відповідними вакансіями. Важливим аспектом є підтримка з боку Фонду соціального захисту інвалідів спрямована на створення робочих місць для працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями.
Наступним важливим питанням, яке було розглянуто на семінарі було недостатнє інформування інвалідів щодо робочих місць, які їм пропонують. Шляхами вирішення цього питання є : створення бази даних для працевлаштування інвалідів, яка була б доступна для всіх, хто бажає працювати; надання більше інформації про робочі місця та про роботодавця; розширення банку даних про приватні підприємства, які працевлаштовують інвалідів; проведення для інвалідів семінарів та надання більшої кількості консультацій щодо робочих місць; розміщення інформації про спеціальності для інвалідів з повною назвою підприємств та повною адресою на стендах, щоб інваліду не доводилося ходити по кабінетах; створення доступної інформації про відкриття власної справи; надання більшої кількості інформації про навчання новим професіям.
Як було визначено в ході семінару реалізувати ці пропозиції необхідно та можливо за умови активної співпраці всіх зацікавлених учасників процесу працевлаштування. Для цього необхідно використовувати різноманітні форми інформаційно-роз’яснювальної роботи в органах соціального захисту, центрах зайнятості, ЗМІ. Дуже важливо поширювати найкращий досвід підприємств, які вже мають позитивний досвід працевлаштування інвалідів, шляхом проведення спільних семінарів, конференцій, тренінгів, активно використовуючи засоби масової інформації та соціальної реклами.