22 березня 2023 року заступник директора Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Галина ЖУКОВА взяла участь роботі круглого столу на тему «Пошук шляхів формування інклюзивного середовища в громадах задля сприяння соціалізації молоді з інвалідністю».
Тематика круглого столу – частина програмних ініціатив, реалізованих за сприяння ПРООН та Партнерства ООН із захисту прав людей з інвалідністю. Виконавець заходу – Чорноморський державний університет ім. Петра МОГИЛИ. В роботі круглого столу взяли участь представники органів місцевого самоврядування, громадські організації, в тому числі осіб з інвалідністю, представники малого та середнього бізнесу, освітні установи, міжнародні проекти, які діють в Миколаївський області та в Україні.
Висвітлено коло проблем та викликів, які виникають у молоді з інвалідністю у Миколаєві під час реалізації основних прав та можливостей у всіх сферах в умовах воєнного та післявоєнного стану.
Учасники заходу обговорили стан створення інклюзивного середовища для осіб з інвалідністю та обмінялись досвідом щодо можливих засобів вирішення нагальних питань. Розглянули перспективні напрями посилення місцевої спроможності у сфері професійної підготовки та/або перепідготовки та працевлаштування молоді з інвалідністю.
Галина ЖУКОВА поінформувала учасників круглого столу про роботу відділення в цьому напрямку, надала роз’яснення щодо порядку звернення особи з інвалідністю для отримання фінансової допомоги на оплату вартості навчання. Акцентувала увагу, що після отримання освіти за рахунок коштів Фонду з 14 випускників 2021 року працювало 8 осіб, з них 7 осіб за набутою спеціальністю; з 8 випускників 2022 року – працювало 7 осіб, з яких 5 - за набутою спеціальністю. За підсумками опрацювання звітів роботодавців регіону про працевлаштування осіб з інвалідністю у 2021 році фактично працюючих було 6524 особи, в тому числі серед осіб віком від 18 до 35 років – 539 працюючих.
З початком повномасштабної агресії в регіоні значно погіршилась ситуація з кількістю робочих місць, особливо для працевлаштування осіб з інвалідністю. По закінченню війни очікується зростання кількості людей, які матимуть інвалідність. Тому важливо сприяти готовності громади відповідних регіонів до побудови інклюзивних середовищ, сприяли соціальному включенню, добробуту та активній участі молодих осіб з інвалідністю, які постраждали від війни, у суспільне життя.