Запорізьке обласне відділення ФСЗІ ознайомилось з роботою Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
Відділення денного перебування Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відвідують понад 900 пенсіонерів та осіб з інвалідністю. Спеціалістами відділень щорічно готують для своїх відвідувачів різноманітну програму, направлену на змістовне проведення дозвілля: лекції, зустрічі з цікавими особистостями, гурткова діяльність, святкові заходи, заняття в «Університеті третього віку».
Усі заходи, що проводяться у відділеннях, допомагають подовжити соціальну активність, розвивають творчі та інтелектуальні здібності, розширюють коло інтересів та контактів.
Особлива увага у відділеннях приділяється соціальній адаптації молоді з інвалідністю. З молоддю працюють психологи, спеціалісти з соціальної роботи, які навчають хлопців й дівчат навичкам самообслуговування, веденню домашнього господарства, орієнтуванню в соціумі – всьому, що допомагає придбати соціальну незалежність.
Інтеграція молоді з інвалідністю – пріоритет в роботі спеціалістів, з цією метою щотижнево організовуються відвідування міських заходів.
Так, молодь з інвалідністю відділення денного перебування Хортицього району м. Запоріжжя, у супроводі батьків, відвідали кафе-пекарню, в якому для них провели майстер-клас з виготовлення пряників. Хлопці й дівчата пройшли весь процес випікання здоби: від замішування тіста до декоративного розпису пряників.
Молодь з інвалідністю, що відвідує відділення денного перебування Комунарського району, поповнили знання на лекціях про правила поведінки в надзвичайних ситуаціях, яку їм прочитали представники Головного управління Національної поліції в Запорізькій області. Заплановані нові зустрічі, які допоможуть дівчатам та хлопцям підвищити правову грамотність.
Молодь активно приймала участь у підготовці до великодніх свят: у відділеннях спеціалісти проводили майстер-класи по розмальовуванню крашанок, приготуванню пасок, виготовленню подарунків. А для ветеранів до Дня перемоги у Великій світовій війні молодь виготовлює маки – символ пам’яті жертв військових конфліктів.
На сьогодення відділення відвідують 60 хлопців та дівчат з інвалідністю, соціальні працівники готові прийняти і нових підопічних, яким необхідні увага, турбота, небайдуже ставлення.