Сьогодні соціальна політика держави зорієнтована на реалізацію конституційних вимог щодо соціального захисту інвалідів, створення їм сприятливих умов для повноцінної діяльності, освіти, праці, культури, спорту та реалізації своїх потенційних можливостей в усіх сферах життя.
Підсумки роботи органів соціального захисту населення у 2014 році підбили під час розширеного засідання колегії Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації, участь в якому взяла директор обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.
Для забезпечення санаторно-курортними путівками на обліку перебувало 4,4 тис. осіб із числа інвалідів та ветеранів війни. Упродовж 2014 року зазначеній категорії громадян видано 722 санаторно-курортних путівок, компенсацію за невикористане санаторно-курортне лікування отримали 1691 інвалід на суму 545,4 тис. гривень.
З метою забезпечення спецавтотранспортом на обліку перебувало 2,3 тис. інвалідів. У 2014 році інвалідам видано 19 автомобілів.
Упродовж 2014 року на утримання 4 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів спрямовано 10,6 млн грн. з обласного бюджету, що на 1,8 млн грн (20,5%) більше 2013 року.
В центрах соціальної реабілітації дітей-інвалідів протягом 2014 року отримали послуги 1499 дітей. З метою надання допомоги сім’ям, які виховують дітей-інвалідів, в області запроваджено надання соціальних послуг з денного догляду для дітей-інвалідів. Відділення денного перебування для дітей-інвалідів, дітей групи ризику та дітей з психічними захворюваннями функціонує при Козелецькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів та одна група відділення денного догляду для дітей віком від 2 до 6 років при центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів у м. Ніжині. Станом на 01.01.2015 послуги в них отримували 34 дитини-інваліда.
Саме в діалозі та спільній системній роботі працівників соціальної сфери і органів виконавчої влади повинно відбуватися виконання поставлених керівництвом держави завдань у сфері соціального захисту.