Фахівці управління соціального захисту населення Рокитнівської райдержадміністрації, Рокитнівьского центру зайнятості, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів та Рокитнівського РЦСССДМ зібралися за круглим столом, щоб обговорити проблеми найуразливіших категорій населення Рокитнівського району.
Захід відбувся в рамках відзначення Міжнародного дня білої тростини.
Зі слів заступника начальника управління соціального захисту населення Ірени Чирук, з метою посилення уваги до проблем незрячих людей, 15 жовтня оголошено Міжнародним днем білої тростини. У Рокитнівському районі на обліку перебуває 75 інваліди по зору та слуху.
Для вирішення питань організаційно-правового, матеріально-технічного, медичного та соціально-побутового забезпечення інвалідів затверджено «Районну комплексну програму підтримки та реабілітації інвалідів на 2011-2014 рр.». Зокрема, впродовж поточного року інваліди ІІ групи по зору: жителька с. Будки-Сновидовицькі Занеташкіна М.Я. отримала наручний годинник і диктофон та Кулакевич В.А. з с.Хміль – наручний годинник та тифломагнітолу. Інвалідам по слуху: Чмуневич К.М. з с. Вежиці, Шуляковсбкій Г.Ф. з с. Рокитне, Приймак В.В. з с. Дерть були виділені мобільні телефони. Також 7 особам були надані засоби реабілітації на суму 3 тис.603 грн. Ірена Чирук надала роз’яснення щодо складових призначених соціальних допомог вищезазначеній категорії, покращення соціального забезпечення.
«Реалізовуючи соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича держава має основу та можливість підвищувати соціальні стандарти для надання адресної допомоги людям. А це означає, що ми ставимо собі мету підтримати найбільш уразливі верстви населення і підвищити рівень їх захисту»,– зазначила посадовець.
Учасники зібрання обговорили шляхи співпраці державних установ та громадських організацій інвалідів у напрямку працевлаштування осіб з інвалідністю та створення спеціальних робочих місць, надання можливості додаткового заробітку людям з обмеженими фізичними можливостями, питання організації роботи з дітьми–інвалідами, які навчаються у спеціалізованих навчальних закладах.