З 2008 року в області функціонує центр професійної реабілітації інвалідів. Він розташований у селі Олександрія Рівненського району. Саме там люди з обмеженими можливостями можуть здобути професію. Наразі в центрі навчається 23 інваліди, 14 з них здобувають професію оператора комп’ютерного набору, 9 – швачки.
Разом з тим, на базі центру забезпечується медичний супровід інвалідів. Там обладнано бальнеологічне відділення, кабінети масажу, лазеротерапії, парафінолікування, а також фізіотерапевтичний. Працюють тренажерний зал та зал психоемоційної корекції. Усі кабінети оснащені сучасним обладнанням.
Таким чином, медичне обслуговування в цьому закладі спрямоване на закріплення позитивних результатів стаціонарного та амбулаторного лікування, яке проводилося за місцем проживання.
«Люди з обмеженими можливостями сьогодні займають активну громадську позицію, вони здобувають професії, працюють на підприємствах, організовують виставки своїх творчих робіт. Створюють громадські формування. Тому, важливо вислухати їх позицію та підтримати актуальні ініціативи», – зазначає заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олександр Савчук.
Тому про подальшу роботу обласного центру реабілітації інвалідів Олександр Савчук говорив не лише з працівниками департаменту соцзахисту та установи, також до розмови долучилися представники громадських організацій інвалідів області. Саме вони ініціювали, щоб на базі центру не тільки можна було здобути професію, а й забезпечити проведення соціально-психологічної, медичної та фізичної реабілітації. А також, щоб там працювало відділення господарського обслуговування та денного догляду для дітей інвалідів.
Всі ці зміни відображено у проекті нового положення про Рівненський центр комплексної реабілітації інвалідів. Його і підтримали інваліди. Потім проект мають затвердити депутати обласної ради.