3 грудня у світі відзначали Міжнародний день інвалідів. Його у 1992 році проголосила Генеральна асамблея ООН. Ця дата нагадує людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей із особливими потребами.
У Запорізькій області близько 100 тисяч інвалідів, з них майже 6 тисяч діти.
Найкращою формою соціальної реабілітації людини, яка має вади здоров’я, є працевлаштування, адже робота дає упевненість у майбутньому, матеріальну захищеність.
На підприємствах і в організаціях нашої області працює майже 18 тисяч інвалідів.
За невиконання нормативу з працевлаштування інвалідів (4% квоти) підприємства та організації області перераховують кошти до Державного бюджету у вигляді адміністративно-господарських санкцій (штрафів).
Ці гроші використовують для створення робочих місць для інвалідів, навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах.
Для працевлаштування людей із фізичними вадами у нашій області додатково створили 85 робочих місць за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів.
За кошти Фонду вищу освіту отримують 226 інвалідів.
Цього року фізкультурно-спортивну реабілітацію в Євпаторії пройшли 29 інвалідів.
В області діють 4 центри ранньої реабілітації дітей-інвалідів, де щороку курс реабілітації проходять близько 1 тисячі дітей із обмеженими фізичними можливостями.
Щорічно в Запорізькому обласному центрі професійної реабілітації інвалідів (м. Бердянськ) проходять навчання за робітничими спеціальностями й одночасно оздоровлюються близько 60 чоловік. Починаючи з 2004 року, в ньому набули професію та знайшли місце у житті майже 500 інвалідів.