25 жовтня 2022 року керівництво Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (далі – Фонд) провело заняття з державними службовцями та посадовими особами місцевого самоврядування за темою: «Захист прав осіб з інвалідністю».
Заняття відбулися у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій при Житомирській облдержадміністрації. Також до зустрічі у форматі онлайн приєдналися понад 50 слухачів Житомирської області та інших регіонів України.
Директор Житомирського обласного відділення Фонду Ярослав ВОЗНИЙ детально зупинився на питаннях законодавчої бази щодо соціального захисту осіб з інвалідністю, тих змін, які відбуваються з метою удосконалення правових та цивільних норм. Акцентував увагу на необхідності надання всебічної допомоги та підтримки захисникам України, вимушено переміщеним особам, зокрема особам з інвалідністю та іншим громадянам, які постраждали внаслідок військової агресії рф.
Ярослав ВОЗНИЙ довів слухачам про досвід та здобутки територіального відділення у роботі з громадськістю, активістами, державними органами влади на місцях у питаннях реабілітації та працевлаштування осіб з інвалідністю, створенні інклюзивного середовища в регіоні. Також зауважив на важливості взаємодії працівників відділення Фонду зі спеціалістами соціальної сфери в територіальних громадах з метою ефективного та оперативного вирішення питань забезпечення засобами реабілітації учасників бойових дій та підтримки малозахищених верств населення.
Заступник директора Житомирського обласного відділення Фонду Тетяна ДЕНИСЕНКО зупинилася на питаннях забезпечення осіб з інвалідністю та інших пільгових категорій громадян технічними засобами реабілітації, формуванні необхідної документальної бази, створенні електронного кабінету особи з інвалідністю, формуванні направлень, взаємодії з підприємствами, які виготовляють реабілітаційне обладнання, тощо.
Детально доведені вимоги щодо подання документів та покрокова послідовність у забезпеченні учасників бойових дій, громадян, які постраждали внаслідок військової агресії рф, зокрема, осіб з інвалідністю, допоміжними засобами реабілітації в умовах воєнного стану.
Під час зустрічі керівництво Житомирського територіального відділення Фонду надало відповіді на запитання учасників.
Подібна практика інформування громадськості та співпраці з органами державної влади має позитивні наслідки удосконалення системи соціального захисту прав осіб з інвалідністю і буде втілюватися в подальшому.