Не один рік соціальними партнерами Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів є Херсонський державний університет, Інститут психології, історії та соціології, Комітет захисту прав дітей, а також Українська спілка психотерапевтів Херсонської області (УПС).
УПС з 1997 року – дійсний член Європейської Асоціації Психотерапевтів (ЄАГ). Завдяки тісній співпраці з ЄАГ в Україні проводяться міжнародні семінари, симпозіуми, конгреси з залученням відомих психотерапевтів із Європи, на яких одним із пріоритетних питань є обговорення заходів щодо соціального захисту інвалідів.
На одному із таких заходів, на загальних зборах УПС, 11 березня 2011 року, обговорювались питання щодо соціальної роботи з дітьми та підлітками, з сім’ями та особами зі складними життєвими обставинами, специфіки соціальної роботи з інвалідами, організації співпраці, напрямків та форми спільної роботи.
У роботі брали участь представники конфесій, Комітету захисту прав дітей, керуюча Херсонським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, провідні науковці, соціальні працівники, соціальні педагоги, викладачі та аспіранти Херсонського державного університету, Інституту психології, історії та соціології та інші, які опікуються проблемами осіб з обмеженими можливостями.
Керуюча відділенням Фонду соціального захисту інвалідів звернула увагу на те, що люди з обмеженими фізичними можливостями потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, при яких змогли б успішно інтегруватися у суспільство. Також проінформувала та надала всім присутнім матеріали щодо роботи з основних напрямів діяльності відділення та надання фінансової допомоги на створення робочих місць для працевлаштування інвалідів шляхом оплати вартості їх навчання та перекваліфікації у навчальних закладах, роботодавцям – для створення спеціальних робочих місць для працевлаштування інвалідів, та підприємствам, організаціям громадських організацій інвалідів для технічного переоснащення виробництва з метою створення додаткових робочих місць для працевлаштування інвалідів.