Сьогодні доволі актуальне питання безробіття, зокрема для осіб із особливими потребами. Пошук гідної роботи для забезпечення достатнього рівня життя інваліда турбує наше суспільство. Не завжди на ринку праці приділяють достатньо уваги створенню робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, які потребують підвищеної уваги як з боку громадськості, так і з боку держави. Враховуючи це, Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, обласна служба зайнятості разом з базовими центрами за участю громадських організацій, державних установ та роботодавців проводять окремі заходи для вирішення даної проблеми.
Для підвищення суспільної ролі осіб з інвалідністю як повноправних учасників соціального та економічного життя 10 вересня 2012 року у приміщенні Центру зайнятості Ленінського району м. Миколаєва відбувся ярмарок вакансій для інвалідів, в якому взяли участь 13 підприємств-роботодавців, що зарекомендували себе як соціально відповідальні партнери на ринку праці, створюючи робочі місця для осіб з інвалідністю.
Такі зустрічі сприяють посиленню інституціональної здатності фондів, органів системи соціального захисту, сторін соціального партнерства щодо сприяння працевлаштуванню людей з інвалідністю та забезпечення зайнятості таких осіб. Під час зустрічі обговорювали умови, необхідні для включення осіб з інвалідністю у різні сфери економіки, забезпечення їх зайнятості на відкритому ринку праці, звернули увагу на розроблення структурно-логічної схеми працевлаштування та забезпечення зайнятості інвалідів, а також взаємодії усіх причетних органів влади, організацій, інституцій та інших задля забезпечення трудової самореалізації, ефективної професійної підготовки, перепідготовки у відповідності з поточними та перспективними потребами ринку праці, надання необхідних послуг із підтримки осіб з інвалідністю, стимулювання та підтримки роботодавців.
Не менш важливим було проінформувати роботодавців і про те, що серед інвалідів працездатного віку переважна частина осіб мають погіршення здоров’я через загальні захворювання такі, як серцево-судинні, діабет, хвороби органів травлення тощо. Більшість працівників з такими захворюваннями не потребують спеціальних робочих місць.
Такі заходи сприяють виконанню норм Конституції України щодо реалізації права громадян на працю, рівних можливостей і умов для працевлаштування та забезпечується підтримка осіб з обмеженою працездатністю з боку держави, державних установ та громадських організацій.