Якість корекції вихованців з обмеженими можливостями на Рівненщині висока, проте знайти своє місце у дорослому житті їм складно.
Півтори тисячі вихованців із обмеженими фізичними можливостями проходять корекцію у тринадцяти спеціальних закладах області. Достатнє фінансування, потужна матеріальна база та кваліфіковані реабілітологи, психологи і педагоги гарантують очікуваний ефект.
Для прикладу, 60 відсотків дітей з вадами слуху після закінчення спецзакладів вступають до вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації. Мовні вади вдається виправити в кожної п'ятої дитини і відправити її на навчання у загальноосвітні школи. 20-25 відсотків дітей із затримкою психічного розвитку після корекції також переходять у звичайні школи.
Проте, знайти своє місце у дорослому житті дітям із особливими потребами складніше. Щоправда, закордонна практика доводить реальність справи, за яку й береться обласна влада й, зокрема, Рівненське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів. Сприятиме цьому створення міжгалузевої ради з вивчення проблем працевлаштування випускників інтернат них закладів області та їх подальшої адаптації в суспільстві. Задля кінцевої мети мають спільно попрацювати представники обласного центру зайнятості, соціальних служб області, управління праці та соціального захисту населення, служби у справах дітей, управління освіти і науки, відділу у справах сім'ї та молоді.