У Харківському міському центрі зайнятості відбулося чергове засідання Клубу роботодавців. Напередодні Дня соціальної справедливості на засіданні вирішено було надати слово Євгену Загребельку, незрячому безробітному, який захищав свій бізнес-проект щодо відкриття масажного кабінету та Олені Масловій, яка має інвалідність та захистила бізнес проект щодо відкриття сімейного м’ясного магазину.
Євген Загребелько розповів, що закінчив Харківську гімназію для сліпих дітей, навчався та закінчив медичний коледж й отримав спеціальність масажиста, понад п’ять років працював за отриманою спеціальністю у державних закладах охорони здоров’я, потім вирішив започаткувати власну справу. Допомогу на цьому етапі Євгенові надала служба зайнятості, що має в арсеналі своєї діяльності програму підтримки тих, хто вирішив створити для себе робоче місце самостійно.
Інтерес викликав бізнес проект Олени Маслової, яка до цього працювала у комерційному відділі приватної фірми. Торгівельна марка «Наша ряба» пропонує всім бажаючим започаткувати сімейний бізнес – відкрити сімейний м’ясний магазин. У такому разі за умови франчайзингу ТМ «Наша ряба» надає допомогу та підтримку підприємцям. Саме такий проект запропонувала на розгляд комісії Олена.
Окрім підприємців, які у різний час отримали одноразову допомогу по безробіттю та започаткували власну справу, на засідання були запрошені представники громадських організацій – Харківської міської громадської організації «Соціально - реабілітаційний центр незрячих», Харківського регіонального відділення союзу підприємців України та державних органів – Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів та регіонального фонду підтримки підприємництва, державної податкової служби у Харківській області, управління праці та соціального захисту. Всі запрошені мали за мету надати настанови тим, хто починає нову для себе справу – власний бізнес, застерегти від невірних кроків та порушень чинного законодавства, а найголовніше – надати своєчасну підтримку та пораду, що може стати важливіше, ніж іноді навіть грошова підтримка.
Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту радо співпрацює з Харківським міським центром зайнятості щодо підтримки інвалідів у проектах. У 2012 році отримали одноразову допомогу на започаткування власної справи 5 інвалідів, з початку цього року - 4 особи з інвалідністю створили власну справу.