Вже стало доброю багаторічною традицією на Чернігівщині в перші грудневі дні збиратися в затишному залі Обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм на благодійну зустріч, присвячену Міжнародному дню інвалідів. Разом з цим тут народжувався захід краси, таланту, майстерності і сили духу – виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва серед людей з особливими потребами. Бо називати його учасників інвалідами, коли перед тобою розумні, талановиті люди з золотими руками – зовсім недоречно. Щоб у цьому переконатися, досить було побувати на виставці. Тут і вишиванки, і в’язання, і аплікації з соломи, роботи з бісеру, дерева, інших природних матеріалів, картини, чарівні панно і багато інших видів художнього мистецтва.
Всіх виробів не перелічити, кожен цікавий по-своєму, вражає акуратністю та майстерністю виконання. Ці роботи створені руками вихованців інтернатних закладів, реабілітаційних центрів та їх вихователями, членами громадських організацій інвалідів.
Спритність рук та фантазія вихованців Березнянського навчально-реабілітаційного центру, докладена до риб’ячих кісточок, в результаті дала шедеври декоративно-прикладного мистецтва.
Нелегкою була дорога творчості, але віра в себе допомогла їм подолати ці трудності. І результат перемоги над собою – їхні роботи.
Народна мудрість стверджує, що світ не без добрих людей. І дуже добре, коли люди з добрими серцями об’єднуються і разом, підтримуючи один одного мудрістю та любов’ю долають усі перешкоди.
Одночасно у фойє другого поверху була розташована ІІ обласна фото-виставка “Я такий як ти”. Кожен з відвідувачів зміг відчути ауру зцілюючої доброти робіт юних фотографів. Роботи промовляли до всіх відвідувачів голосом серця їх творців. Відчувалося, що їхнім юним авторам притаманне тонке сприйняття краси та гармонії навколишнього світу.
Також було організовано майстер-класи з паперопластики для всіх бажаючих. Адже всі разом вчилися виготовляти янголів-охоронців, що стали своєрідними оберегами для особливих людей. Вигадливі янголи з’явились з паперу так само як і радість в очах учасників.
Головне враження від виставки – нашій синьоокій Чернігівщині, як і в цілому Україні є чим пишатися. І, перш за все талановитими, духовно багатими людьми, які попри всі негаразди з оптимізмом дивляться у майбутнє.
Цей захід дав змогу в черговий раз пильно придивитись до людей, які живуть поруч нас. Придивитись і зрозуміти проблеми осіб з інвалідністю, відчути біль, обмінятись довірливими поглядами, надати підтримку, подати руку допомоги!