Тернопільським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів станом на 25 листопада проведено 130 перевірок по виконанню нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. Сьогодні обласне відділення акцентує свою роботу на перевірці бюджетних установ, організацій.
Причиною збільшення перевірок саме бюджетних установ, на яких працюють інваліди, є недостовірні дані, які подають роботодавці у звітах про зайнятість та працевлаштування інвалідів. Зокрема, щодо середньооблікової кількості штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність. Зважаючи на те, що дані юридичні особи відповідно до чинного законодавства звільняються від сплати адміністративно-господарських санкцій по невиконанню нормативу, в більшості випадків не приділяють належну увагу правильності обчислення середньооблікової чисельності працюючих інвалідів. Узагальнюючи результати перевірок, кількість працюючих інвалідів відповідає обліковій чисельності інвалідів на час подачі звіту, без врахування відпрацьованого часу в звітному році і терміну встановлення групи інвалідності.
Спеціалістами відділення виявляються дані порушення, надаються консультації щодо правильності заповнення звіту. Відповідно до актів перевірки середньооблікова чисельність працюючих інвалідів зменшується. Проте, ми маємо реальну картину працюючих інвалідів у бюджетних установах, які нажаль в більшості випадків не виконують норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів, що передбачається ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
У Тернопільській області 973 бюджетні установи і організації, з них 362 виконали норматив по працевлаштуванню інвалідів.