У Луцьку представили оновлений Центр ранньої реабілітації дітей. Методики, які застосовуватимуть в центрі, дозволятимуть вилікувати 80% дітей з групи ризику.
Нещодавно відбулася презентація Центру ранньої реабілітації хворих з органічними ураженнями центральної нервової системи та порушеннями психіки, який функціонує на базі обласного спеціалізованого «Будинку дитини».
Керівник центру Тетяна Віговська розповідає, що реабілітаційний заклад утворили, вивільнивши кілька приміщень. Зараз в реабілітаційному центрі є 9 робочих місць. Це - 2,5 ставки логопеда, 3 фахівця педагогічного напрямку: арт-терапевт, казко-терапевт, монтессорі-терапевт, працює психолог.
Цікавою новинкою є унікальна методика реабілітації для дітей, ми єдині на всю Україну її використовуємо - баламетрика. Першопочатково її використовували космонавти у США. Це - стимуляція діяльності центральної нервової системи. От, у нас є права і ліві півкулі головного мозку. Часто буває, що у дітей з проблемами здоров’я їхня діяльність не збалансована. А тут ми даємо вправи на балансування, і це, як доведено вченими, покращує розумові здібності», - розповідає Тетяна Віговська.
Зі слів керівника реабілітаційного центру, у закладі займаються як з дітьми, так і з батьками – це головний з принципів ефективної роботи.
«Сучасний принцип дитячої реабілітології тримається на двох китах: теорія раннього втручання (те, що можна зробити в місяць-п’ять чи 12 вже не зробиш після року) та діяльність психолого-медико-педагогічної комісія (це команда, яка працює на кінцевий результат із залученням батьків).
Одне з наших завдань - навчити сім’ю жити з тим, що дитинка хвора і працювати з нею. Адже це стрес, коли не реалізувалися мрії про здорову гарну дитину, у таких випадках проблеми можуть знищити особистість та зруйнувати сім’ю. Разом ми випрацьовуємо стратегію та реабілітацію для мами чи бабусі з дідусем, які до нас приїжджають, адже після нашого лікування вони їдуть додому і повинні продовжувати заняття.
Результатом роботи, додає Тетяна Віговська, є те, що в центрі є дітки із хворобою «Дауна» і вони вміють вже читати, писати, а окремі навіть говорять англійською.
Заняття в реабілітаційному центрі для волинян безплатні. Курс лікування - 24 дні.
Серед проблем, які наразі є в реабілітаційному центрі, – нестача фахівців (психолог, логопед, дефектолог) та більшого приміщення.