Проблема дитячої інвалідності в Україні сьогодні відчувається як ніколи гостро. Щороку зростає чисельність дітей-інвалідів. Причин багато: несприятливе екологічне середовище, спад у сфері охорони здоров’я через недостатність фінансування. Сім’ї, де є діти-інваліди не можна залишати наодинці зі своїми проблемами.
Тому у містах України створюються та функціонують центри ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Є такі і в Полтавській області: у Полтаві та Кременчуці. Їхня мета - надати можливість дітям із фізичними та інтелектуальними вадами перебороти труднощі розвитку, засвоїти побутові та соціальні навички, розвинути свої здібності, інтегруватися в життя суспільства. Центри допомагають батькам оволодіти методиками індивідуального навчання дитини, дають надію, що діти-інваліди можуть подолати, або зменшити свої вади, що вони можуть жити і навчатись в колективі ровесників.
Із дітьми (від народження і до 7 років) працюють висококваліфіковані спеціалісти: невролог, педіатр, психолог, логопед, вчителі-реабілітологи, масажист, музкерівник. Їхнє завдання: корекція та відновлення втрачених функцій організму дитини; формування навичок дитини спілкування з однолітками та дорослими; підготовка дітей-інвалідів дошкільного віку до загальноосвітньої школи.
Маленькі відвідувачі центрів реабілітації в ігровій формі зміцнюють своє здоров’я, пізнають світ, що їх оточує, їх навчають самообслуговуванню, навичкам особистої гігієни, з ними проводять заняття з розвитку мови, малювання, аплікації, музики.
Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів не обходить увагою ці заклади. У минулому році обласне відділення Фонду перерахувало їм кошти, на які закуплено фізіотерапевтичне обладнання, меблі, обладнано вуличний ігровий майданчик, басейн з підйомником для малорухомих дітей, іграшки, розвиваючі ігри.