17 січня відбулося чергове засідання комісії при Фонді соціального захисту осіб з інвалідністю щодо розгляду пакетів документів для забезпечення високофункціональними протезами учасників бойових дій за державною програмою. Засідання очолив і провів генеральний директор Фонду Віталій Музиченко.
В онлайн-засіданні традиційно взяли участь учасники бойових дій, які вже отримали й опанували високофункціональні протези, а також ті, хто ще очікує протезування кінцівок. Захисники мали можливість дати оцінку роботи мультидисциплінарних команд і, найголовніше, – розповісти про власний шлях оволодіння, відповідності очікуванням, дати відгук та озвучити побажання до високофункціональних протезів.
Загалом члени комісії розглянули і схвалили 11 пакетів документів, поданих вітчизняними протезними підприємствами щодо протезування військовослужбовців: протези верхніх кінцівок для 7 та протези нижніх кінцівок для 4 захисників. Сума погодженого фінансування для них становить понад 24 мільйони гривень.
Протягом засідання Віталій Музиченко ставив численні питання виробникам, які стосувались технологічних процесів виготовлення протезної продукції, ретельності підбору та індивідуального підходу у кожному окремому випадку, наголошував на важливості тривалого системного супроводу задля якомога повнішого опанування протезом і досягнення як мінімум 80% використання потенціалу протеза.
«Не має бути типових стандартних рішень – протезист разом з командою повинні максимально зануритись у потреби й особливості кожного учасника бойових дій, врахувати побажання, захоплення, стиль життя. Я вітаю кейси, у яких вибір комплектації відповідає життєвим викликам та потребам людини, – бо в цьому й полягає функція державного протезування», – наголосив генеральний директор Фонду.
Державна програма протезування за новітніми технологіями продовжує надавати доступ учасникам бойових дій до високотехнологічного протезування, допомагаючи їм повертатися до активного життя. Засідання комісії підтвердило, що процес протезування в Україні орієнтований на індивідуальні потреби захисників та якісний супровід на всіх етапах адаптації.
Один з яскравих прикладів злагодженої результативної роботи мультидисциплінарної команди в тандемі з самим учасником бойових дій – історія Михайла. Воїна було запротезовано високофункціональним спортивним протезом нижньої кінцівки. Переглянувши відео, можна переконатися, як професійність лікарів і протезистів, помножена на волю до відновлення пацієнта, – дають неймовірний результат, повертають людину до повноцінного яскравого життя, дарують можливість займатись улюбленим видом спорту, планувати, працювати, будувати власне майбутнє.