У Луцьку 8-9 квітня 2025 року відбулася дводенна конференція «Шляхи покращення інклюзії в малих і середніх громадах», яка об’єднала представників органів влади, громад, міжнародних партнерів та експертів у сфері соціального захисту, освіти та цифровізації. Захід проходив у межах проєкту «Партнерство задля підвищення інклюзивності Горохівської та Рожищенської громад», що реалізується за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні та фінансується Урядом Швеції.
Участь у конференції взяла заступниця начальника Волинської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Вікторія Левчук. Вона розповіла про впровадження цифрових рішень, зокрема, у центрах надання адміністративних послуг, що робить адміністративні послуги доступнішими для маломобільних категорій населення. В області працюють 53 центри надання адміністративних послуг та 1 мобільний такий центр в Устилузі. Зазначила, що наразі є 126 віддалених робочих місць, наявні місця самообслуговування, а також 20 центрів надання адміністративних послуг забезпечені мобільними валізами – технічними комплектами, що дозволяють надавати адміністративні послуги людям, які не можуть самостійно дістатись до центрів.
Про розвиток соціальних послуг у громадах області інформувала директорка обласного департаменту соціального захисту населення Оксана Гобод. Вона наголосила, що сильна громада – це та, яка підтримує своїх мешканців: від сімей з дітьми до ветеранів. Саме з цією метою в області розвивають послуги денного догляду, раннього втручання, будинки підтриманого проживання, Центри життєстійкості та інші.
Про соціальну інтеграцію та створення інклюзивного простору для осіб з інвалідністю та основні напрямки роботи відділення Фонду розповіла учасникам конференції керівник Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту в осіб з інвалідністю Руслана Сов’як. Представникам територіальних громад, громадських організацій людей інвалідністю роздали брошури «Як безоплатно отримати допоміжні засоби реабілітації за державною програмою – алгоритм дій» та «Шлях до відновлення: протезування».
У процесі роботи конференції відбулася презентація мобільного додатку «Беттер мобіліті», яку провела Віталіна Веремчук – керівниця цього проекту. Додаток дає змогу представникам маломобільних груп зорієнтуватися щодо рівня безбар’єрності вулиць і споруд та проекту «Бібліотека для всіх: створення та облаштування інклюзивного громадського простору на базі публічної бібліотеки Луцької міської територіальної громади».
Також на конференції обговорювали інклюзію в освіті, фізичну реабілітацію осіб з інвалідністю, створення інклюзивних бібліотек та інші успішні практики Волині.
