Україна та Естонія визначили основні напрями для подальшого економічного та соціального співробітництва. Про це сказала Міністр соціальної політики Наталія Королевська в Талліні (Естонія) по завершенню третього засідання Міжурядової українсько-естонської комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва. За її словами, дана комісія покликана активізувати взаємодію двох країн у сферах, що становлять взаємний інтерес.
«Сьогодні потрібно не просто говорити про необхідність євроінтеграції, але і робити кроки в цьому напрямі. Зокрема, саме зараз Комісія зможе показати свою ефективність. У протоколі за підсумками її засідання відображені ключові напрями нашої співпраці. Діапазон дуже широкий - від захисту навколишнього середовища до космічної галузі», - сказала вона.
Зокрема, за словами Міністра, підписано окремий Меморандум про взаєморозуміння між Державним агентством інвестицій та управління національними проектами України та Фондом сприяння розвитку підприємництва Естонії.
«Україна зацікавлена у реалізації великих спільних економічних проектів, насамперед, у транспортній, інвестиційній, енергетичній та інфраструктурній сферах. Ми повинні зробити все, щоб відновити і примножити обсяг економічних зв'язків. Тому що в цій сфері величезний незадіяний потенціал», - сказала вона.
Для цього, за словами Міністра, за результатами засідання Комісії досягнуті домовленості про розвиток спільних економічних проектів. Зокрема, йдеться про вантажоперевезення Балтійське море - Чорне море (контейнерний поїзд "ZUBR") і спільний проект з промисловим концерном VKG (видобуток і переробка сланців Бовтиського родовища Кіровоградської обл.).
«Я переконана, що створена основа для активізації економічного співробітництва. Оцінити нашу роботу можна буде в 2015 р., коли в Києві відбудеться чергове засідання Комісії», - підсумувала Міністр .
Крім того, за словами Наталії Королевської, в ході візиту естонська сторона поділилася досвідом впровадження "електронного уряду", розвитку малого та середнього бізнесу (промислові парки, інкубатори тощо), а також передовими досягненнями в питаннях енергоефективності та вирішення соціальних питань.
Довідка.
Концерн VKG є найбільшим виробником сланцевих продуктів. VKG керує всім сланцевим ланцюжком, починаючи від видобутку сланцю та його переробки, до продажу продуктів тонкої хімії. VKG займає друге місце у світі в галузі використання сланцю, після сланцепереробного комплексу в Китаї Fushuni.
Контейнерний поїзд «ZUBR» почав курсувати в Україні в лютому 2012 року. Він курсує за маршрутом Іллічівськ-Таллін і проходить по території чотирьох держав: України, Білорусі, Латвії та Естонії. Реалізація проекту «ZUBR» дозволила перевізникам здійснити перевезення за пільговими тарифами, однаковими для всіх країн-учасниць, і отримати додаткову знижку в 20 % від загальноприйнятих тарифів при експортно-імпортних перевезеннях. В рамках проекту також використовується спрощена процедура митного та прикордонного огляду. Це дозволяє поїзду подолати маршрут довжиною більше 2 тис. км за 58 годин, у той час як доставка контейнерів автомобільним транспортом займає майже удвічі більше часу.