Меню
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Віталій Музиченко, Генеральний Директор Фонду: «Для України критично важливе запровадження механізмів виведення людей з інвалідністю на конкурентний ринок праці»
Опубліковано 01 квітня 2024 року о 15:00

27 березня Генеральний Директор Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Віталій Музиченко взяв участь в онлайн-зустрічі проекту Національна Мережа «Разом», що об’єднує зусилля бізнесу та влади у працевлаштуванні людей з інвалідністю.

Проект заснований за ініціативи Конфедерації роботодавців України і сповідує принципи Глобальної мережі Міжнародної організації праці «Бізнес та особи з інвалідністю».

Під час онлайн-зустрічі учасники обговорювали актуальні питання, що виникають у роботодавців під час трудових відносин з людьми з інвалідністю, ділилися міжнародним досвідом та успішними практиками інших країн.

Про поточну ситуацію в Україні щодо працевлаштування обмежено придатних осіб, проблематику українського досвіду та виклики, які долає держава для інтеграції населення з інвалідністю на ринок праці доповів Віталій Музиченко.

«З огляду на звітний 2023 рік можемо сказати про те, що ситуація з працевлаштуванням осіб з інвалідністю в Україні не погіршилась, але суттєво і не покращилась. В умовах поточного економічного стану і роботи бізнесу це можна сприймати навіть позитивно. Тому що кількість працевлаштованих осіб з інвалідністю трошки більша, ніж в минулому звітному році»

Понад три чверті українських роботодавців виконують норматив щодо працевлаштування таких осіб, відповідно до вимог Закону «Про основи соціального захисту осіб з інвалідністю», уточнив Музиченко.

Ефективний шлях сприяння зайнятості і відповідно покращання показників виконання нормативу серед роботодавців – посилення системи стимулів і підтримок для бізнесу та людей з інвалідністю, вважає Гендиректор Фонду:

«Для цього вже зроблено перший крок в форматі змін до закону «Про основи соціального захисту осіб з інвалідністю», де передбачено налагодження обміну інформацією між Пенсійним фондом, Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю та Державною службою зайнятості»

Роботодавець, коли звертається в службу зайнятості з бажанням працевлаштувати людей з інвалідністю, фактично їх не може знайти, тому що вони здебільшого не перебувають на обліку в центрах зайнятості, пояснює Музиченко.

«Для того, щоб центр зайнятості активніше працював з людьми з інвалідністю, які не працевлаштовані, а можуть бути в межах своїх функціональних можливостей, передбачається налагодження обміну інформацією про таких людей, коли центри зайнятості будуть проактивно цікавитись ними і пропонувати варіанти працевлаштування, перекваліфікації, навчання тощо»

Якісні зміни в системі стимулювання роботодавців, їх заохочення і підтримки закладені в законодавчі ініціативи, які наразі напрацьовані та очікують прийняття в Парламенті, розповів пан Віталій:

«Зокрема, законопроект 5344-Д, який підготовлений до другого читання. Він концептуально змінює підходи до можливостей працевлаштування людей з інвалідністю і якраз створює необхідні стимули і заходи підтримки тих роботодавців, що хочуть позиціонуватися як соціально відповідальний бізнес і працевлаштовувати людей з інвалідністю»

Подолання викликів дефіциту кадрів в багатьох галузях, що наразі спостерігається в Україні, стимулює державу шукати нові підходи для сприяння зайнятості населенню з інвалідністю, пояснює Гендиректор Фонду. Відповідно нові інструменти заохочення як роботодавців, так і людей з інвалідністю, є виграшною стратегією для України в цілому:

«З огляду на поточний воєнний стан, у держави не буде іншого варіанту, як використовувати трудовий ресурс людей з інвалідністю. Тому що сьогоднішні і демографічні, і міграційні процеси уже показують, що на етапі відновлення економіки України вже відчувається кадровий голод. Тому єдино правильний шлях – це виведення людей з інвалідністю на конкурентний ринок праці»


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux