З 9 по 11 грудня 2016р. в Одесі проходив Всеукраїнський турнір з волейболу серед чоловічих та жіночих команд ветеранів-інвалідів зі слуху. Свій початок цей надзвичайно доступний вид спорту бере з 1928 року. Тоді грали через канат в колі на майданчику, на пляжі, а м'ячі, природно, були шкіряні на шнурівках. Пізніше з'явилася волейбольна сітка і ніпельні м'ячі. Вперше чемпіонат України з волейболу серед глухих був проведений в 1947 році. У ньому брали участь великі аматорські команди з Харкова, Одеси, Полтави, Івано-Франківська. З 1950 року в УТОГ у всіх областях України отримав розвиток масовий волейбол. Спочатку проводили групові зони, а в фіналі розігрували кубок. Організатором цього заходу була спортивна федерація глухих України, яку було створено у 1992 році та прийнято у Європейську спортивну організацію глухих та Міжнародний спортивний комітет глухих із правом участі у всіх міжнародних змаганнях під їх егідою.
У заході взяли за участь Голова СФГУ Кулаков І.П., Голова Одеської обласної організації УТОГ Бабін О.В., Директор Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Кольцов В.М. та начальник відділу взаємодії з роботодавцями і громадськістю, організаційної та кадрової роботи Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Берлізова С.В.
В цих змаганнях взяли участь команди з таких міст: Одеси, Запоріжжя, Закарпаття, Києва.
Організація змагань пройшла на високому рівні у відремонтованому спортзалі з охайними та зручними роздягальнями. У теплій атмосфері пройшла зустріч старих друзів-суперників. У змаганнях брали участь 4 чоловічі та 4 жіночі команди. Перше місце серед чоловічих команд посіла команда з Одеси, серед жіночих - команда з Києва.
За статистикою Міністерства охорони здоров'я, людей із порушеннями слуху в Україні більше мільйона, а з діагнозом "глухота" – більше ста тисяч. Майже щодня їм доводиться долати різноманітні бар'єри. Адже в нашій країні переважна більшість установ та інституцій розраховані на тих, хто чує й добре розмовляє. Але це не є перешкодою для ветеранів-волейболістів, які мають інвалідність зі слуху. Будучи присутніми на змаганнях, ми ні хвилини не сумували, адже ця важлива подія відбувалась у щирій атмосфері взаєморозуміння, поваги та справжньої любові та захоплення спортом людей з вадами слуху, уваги до самих спортсменів з вадами слуху.