Із року в рік стало доброю традицією в діяльності Сумської міської служби зайнятості проводити ярмарок вакансій приурочений до Міжнародного дня інвалідів, який відвідали заступник директора Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Людмила Тітарєва та начальник відділу Ірина Олефіренко.
Ярмарок вакансій для осіб з обмеженими фізичними можливостями, проведений Сумським міським центром зайнятості, мав на меті надання адресної допомоги особам з інвалідністю та інвалідам із числа учасників АТО у працевлаштуванні, інформування їх про послуги, які надає державна служба зайнятості.
У заході взяли участь представники 15 підприємств міста, зокрема: ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання»,ПАТ «Сумихімпром», Концерн «НІКМАС», КП «Міськводоканал» СМР, КП Сумської міської ради «Електроавтотранс», ТОВ «Сумитеплоенерго», ТОВ «АЛЮМІНІЙ-СЕРВІС-ІНДУСТРІЯ», КП «Спеціалізований комбінат», СВП «СТИЛЬ» УТОГ, Сумське учбово-виробниче підприємство українського товариства сліпих та інші, ними було запропоновано близько 50 вакансій для людей з обмеженими фізичними можливостями. Також, були присутні представники від соціальних партнерів: Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, Обласного центру медико-санітарної експертної комісії та представники громадських організацій.
Зайнятість є однією із сфер створення рівних можливостей для осіб з інвалідністю. З метою підвищення рівня зайнятості інвалідів було укладено чотирьохсторонню угоду між Центром зайнятості, Департаментом соціального захисту населення, відділенням Фонду соціального захисту інвалідів та Медико-соціальною експертною комісією.
Людям з обмеженими фізичними можливостями робота потрібна не лише для того, щоб мати заробіток, а й можливість вижити у наш непростий час, відчувати себе потрібними, мати коло спілкування, яке зазвичай дає колектив.
Для даної категорії людей постійна робота - це можливість підвищення свого соціального статусу і рівня добробуту. Для суспільства працевлаштована людина з фізичними вадами – це, в першу чергу, зниження напруги на ринку праці, підвищення суспільної продуктивності, розв’язання частини соціальних проблем.
Особи з обмеженими фізичними можливостями в Україні володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав та свобод, закріплених Конституцією України та іншими законодавчими актами.