Важливу роль у житті людини має професійна діяльність, особливо коли професія вибрана на заклик серця. Знайти роботу, реалізувати себе в професійній діяльності у сучасних соціально-економічних умовах надзвичайно складно, а тим паче особам з інвалідністю.
Відсутність професійної підготовки або невідповідність її рівня потребам ринку праці означає зменшення шансів на працевлаштування, а, отже, і на підвищення добробуту й активне соціальне життя. Тому одним із напрямів комплексного рішення цих проблем є отримання інвалідами освіти в різних навчальних закладах України, а також їхнє професійне навчання робочим професіям в спеціалізованих реабілітаційних установах.
Луганським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів сьогодні оплачується навчання 96 студентів-інвалідів. Серед студентів з інвалідністю найбільшим попитом користуються такі спеціальності: соціальна робота, менеджмент організацій, здоров’я людини, а також управління персоналом та економіка праці, психологія, соціологія, медична сестра масажист та інші. Із загального числа студентів з інвалідністю, 14 чол. мають I групу інвалідності. Це особи з найважчим станом здоров'я, які повністю нездібні до самообслуговування, потребують постійний сторонній нагляд та допомогу, абсолютно залежні від інших осіб або які частково здібні до виконання окремих елементів самообслуговування. Але й вони намагаються здобути вищу навчальну освіту задля забезпечення для себе гідного майбутнього.
Одним зі шляхів працевлаштування студентів, які здобувають кваліфікацію за кошти Фонду, є отримання освіти в ДЗ «Луганський інститут праці та соціальних технологій», а саме курсів за спеціальністю «Основи підприємницької діяльності». Адже після закінчення цих курсів студенти з інвалідністю мають нагоду відкрити свою власну справу. У 2011р. цю спеціальність отримали 18 студентів з вадами здоров’я.
Необхідно також зазначити, що завдяки функціонуванню реабілітаційного відділення при ЛНУ ім.Т.Шевченка, кількість абітурієнтів з різними функціональними обмеженнями у ВНЗ зросла на 100 чол. А у самому реабілітаційному відділенні вже працевлаштовані 3 фахівці-реабілітологи, і планується подальше створення робочих місць для людей із обмеженими фізичними можливостями.