17-18 квітня 2025 року працівники Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю зустрілися з фахівцями кімнат ветеранів та ветеранського простору «Ветеран ПРО. Запоріжжя» з метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо порядку безкоштовного забезпечення засобами реабілітації військових, зокрема, здійснення протезування.
«Кімнати Ветерана» та Ветеранського простору – місця підтримки, допомоги та взаємодії для ветеранів та ветеранок, членів їхніх сімей.
«Кімната Ветерана» надає консультації щодо медичного забезпечення, соціальної підтримки, професійної адаптації, доступу до освітніх послуг, розвитку ветеранського, адаптивного, спорту та участі у культурних заходах. Також допомагає з облаштуванням безбар’єрного простору у житлових приміщеннях ветеранів, надає психологічну підтримку.
Ветеранський простір створений для допомоги з інтеграцією військових у цивільне життя, організацією їхньої реабілітації, супроводу у питаннях працевлаштування, професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, надання консультаційної, психологічної і професійної підтримки, організації реабілітаційних програм, зокрема фізкультурно-спортивних заходів, інформування відвідувачів про доступні пільги та можливості.
В кімнатах ветеранів та ветеранському просторі працюють фаховий психолог та спеціаліст із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, який допомагає отримати всі належні послуги та підтримку відповідно до чинного законодавства.
Заступник керівника Запорізького обласного відділення Фонду Ганна Сератюкова розповіла спеціалістам про основні напрямки роботи відділення Фонду, детально зупинилася на державній програмі безкоштовного забезпечення засобами реабілітації, в тому числі військових, зокрема здійснення протезування, подання ними заяви про забезпечення засобом реабілітації, виплату компенсації та надання необхідних документів, визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321.
Нагадала, що в Україні забезпечується безкоштовне протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності для військових, які втратили кінцівки, а також їх подальше обслуговування та ремонт протезів.
Розповіла про можливість отримання військовими, які мають інвалідність, фінансової допомоги на отримання освіти або проходження перекваліфікації за кошти Фонду, з метою подальшого вдалого працевлаштування.
Представники Запорізького обласного відділення Фонду передали ветеранським закладам брошури: «Шлях до відновлення: протезування осіб з ампутацією» та «Як отримати засоби реабілітації безоплатно за державною програмою – алгоритм дій» -, а також перелік акредитованих підприємств для виготовлення, постачання, ремонту та обслуговування технічних засобів реабілітації.
