Створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб із обмеженими фізичними можливостями є одним із пріоритетів державної політики в сфері соціального захисту інвалідів. Про це йшлося на розширеному засіданні колегії Полтавської обласної державної адміністрації, на якому був присутній директор Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Олександр Дяченко.
У нашій країні залишилась стара радянська система і дивлячись на існуючі умови здається, що у нас інвалідів взагалі немає. Тому ми повинні змінити ставлення до проблем і в найкоротші терміни привести інфраструктуру у забезпеченні сприятливих умов для життя інвалідів до європейського рівня. Сьогодні на Полтавщині реалізується державний проект „Безбар’єрна Україна”, спрямований на усунення дискримінації на підставі інвалідності, - повідомив заступник начальника управління містобудування та архітектури обласної державної адміністрації Олександр Панков.
При органах влади працюють консультативно-дорадчі органи – комітети доступності інвалідів до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Серед регіонів України об’єкти соцслужб у Полтавській області є найбільш доступними. Своєчасним стало запровадження роботи служби „гарячої лінії” та створення виїзних „соціальних офісів”. Крім того, закуплено достатньо звукових світлофорів і пристроїв, які регулюють рух пішоходів через транспортні комунікації.
Також значно зріс попит на послуги „соціального таксі”, які сьогодні надаються у 33-х територіальних центрах області. Транспортні засоби для забезпечення функціонування такої послуги були придбані за кошти Фонду соціального захисту інвалідів.