Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» зобов’язує юридичних та фізичних осіб, які використовують найману працю, створювати робочі місця та відповідні умови праці для працевлаштування інвалідів з урахуванням вимог їхньої індивідуальної програми реабілітації інваліда, в тому числі спеціальні робочі місця. Створення таких місць передбачає адаптацію обладнання та технічного оснащення і пристосування його з урахуванням обмежених можливостей інваліда та його особливих потреб.
З метою вивчення можливостей галузей народногосподарського комплексу області у напрямі створення нових робочих місць для осіб з обмеженими можливостями в листопаді минулого року розпорядженням голови Миколаївської облдержадміністрації було створено відповідну робочу групу, до складу якої увійшли представники структурних підрозділів облдержадміністрації, служби зайнятості, освітяни, представники громадських організацій, в тому числі інвалідів, а також Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.
На початку жовтня відбулось чергове засідання робочої групи, на яке були запрошені керівники міських і районних управлінь соціального захисту населення. Головними питаннями, що розглядались, стало працевлаштування інвалідів до установ бюджетної сфери, а також створення спеціальних робочих місць для інвалідів, зареєстрованих у державній службі зайнятості, з наступним отриманням роботодавцем дотації за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів.
Директор відділення Фонду О.Фідченко та в.о. директора Обласного центру зайнятості О.Димчишина надали присутнім детальні пояснення щодо алгоритму взаємодії державних органів з роботодавцем та інвалідом під час створення дотаційного робочого місця, а також проінформували про інші послуги, що надають Фонд та служба зайнятості роботодавцям, які можуть допомогти їм при створенні робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Керівникам управлінь та департаментів соціального захисту населення було запропоновано проводити моніторинг інвалідів працездатного віку з вадами опорно-рухового апарату, зору або слуху, які бажають працювати, але потребують спеціального пристосування робочого міста.