Якісна освіта – передумова успішної самореалізації людини в суспільстві. Вища освіта – у десятці найбільш важливих цінностей для молоді.
Професійна реабілітація осіб з особливими потребами сьогодні є однією із визначальних умов їх максимальної адаптації в суспільне життя. У комплексній системі реабілітації інвалідів професійна реабілітація та наступна трудова зайнятість – одні з найважливіших засобів інтеграції в суспільство людей з обмеженими фізичними можливостями. З одного боку, це сприяє їх самозабезпеченню та матеріальній незалежності, з іншого – є засобом самоствердження особистості.
До Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів протягом літнього періоду звернулися 42 інваліди з проханням надати фінансову допомогу на безповоротній основі шляхом оплати вартості їхнього навчання за рахунок коштів Фонду у навчальних закладах в Україні для здобуття професії (спеціальності).
Відповідно до поданих документів 5 вересня 2014 року відбулося засідання Комісії з розгляду питань щодо надання фінансової допомоги на безповоротній основі інвалідам для оплати вартості їх навчання та перекваліфікації. До зазначеної Комісії увійшли і представники Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Київського міського центру зайнятості та Голосіївської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії.
Згідно поданих інвалідами документів видно, що 90% інвалідів є не працевлаштованими, тому якісна освіта значно підвищить вірогідність отримання інвалідами гідного робочого місця, збільшить кількість таких інвалідів, а також посприяє розвіюванню стереотипів, що склалися у роботодавців щодо інваліда як працівника.
За результатами засідання, Комісією прийнято позитивне рішення щодо відшкодування витрат вартості на навчання інвалідів, адже не дивлячись на всі перешкоди, які виникають у осіб з обмеженими можливостями, вони намагаються здобути вищу освіту, тому що соціальний статус інвалідів-випускників університетів незрівнянний з інвалідами, що мають низький кваліфікаційний рівень.