Меню
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Житомирське обласне відділення Фонду взяло участь у нараді щодо реалізації державної Стратегії ветеранської політики
Опубліковано 09 квітня 2025 року о 14:00

 4 квітня 2025 року у Житомирській обласній військовій адміністрації пройшла нарада щодо реалізації державної Стратегії ветеранської політики. Начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко, разом з Міністром у справах ветеранів України Наталією Калмиковою, народними депутатами, а також керівниками громад і районів обговорили найбільш актуальні питання, від яких сьогодні залежить активне та повноцінне життя наших ветеранів.

Житомирське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю на нараді представляв керівник - Ярослав Возний.

Наталія Калмикова, Міністр у справах ветеранів України, презентувала нові ініціативи та програми, які увійшли до Національної Стратегії ветеранської політики на період до 2030 року.

Міністр відзначила, що область не тільки чітко дотримується пріоритетів державної стратегії, а й впроваджує нові ініціативи.

Віталій Бунечко зазначив: «Для Житомирщини тема підтримки ветеранів особливо важлива. Житомирська область – це край мужніх воїнів, добровольців, які з перших днів російської агресії стали на захист України. По праву називаємо нашу область — фортецею десантно-штурмових військ, а також батьківщиною багатьох славетних бригад різних родів військ Збройних сил України. Тому системна підтримка ветеранів, їхніх родин, сімей загиблих та зниклих безвісти є нашим першочерговим завданням.»

Нагадали, що, зокрема в Житомирській області діють 122 місцеві програми підтримки, на які у бюджетах-2025 передбачили понад 133 млн грн на їх фінансування. Зазначили, що понад 80 тисяч військових отримали лікування.

Підкреслили, що 17 стоматологій області надають безоплатне лікування, а в шести лікарнях доступне безкоштовне зубопротезування, зокрема у клініці «Зір» роблять безкоштовні операції пораненим захисникам. Також зауважили, що 244 родини наших захисників отримали в рамках ініційованої Президентом України державної програми 507 мільйонів гривень для придбання житла та понад 460 дітей учасників бойових дій вступили до закладів професійної освіти, а до закладів фахової передвищої та вищої освіти — понад тисячу ветеранів та 2 тисячі дітей військових.


Віталій Бунечко додав, що спорт відіграє ключову роль у реабілітації та соціалізації ветеранів. У 2024 році Житомирщина провела 11 обласних змагань для ветеранів війни. Наші ветерани стають учасниками змагань міжнародної арени: «Ігри Нескорених» та Паралімпіада. Зазначив, що команда з веслування на човнах «Дракон» виборола 5 комплектів золотих нагород на чемпіонаті Європи.

Ветерани також залучені до викладання предметів «Захист України», «Історія України», «Фізична культура» та до участі в освітньо-виховних заходах у школах і вищих навчальних закладах.

За 2024 рік Житомирське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю виділило 8 мільйонів гривень в рамках державної програми на допоміжні засоби реабілітації, це дало можливість, зокрема, забезпечити 450 учасників бойових дій 2022 року протезним обладнанням та іншими засобами реабілітації.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux