31 березня 2025 року у Житомирському медичному інституті пройшло засідання круглого столу на тему: «Шляхи вдосконалення механізмів наставництва над дитиною».
У заходу взяли участь Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко та керівник Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Ярослав Возний. Також до круглого столу долучилися народні депутати України: Арсеній Пушкаренко, Тетяна Скрипка, Анатолій Остапенко, Павло Сушко, Тетяна Циба – також голова Державної служби України у справах дітей Петро Добромільський, Голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик, представники благодійних фондів, громадських організацій, асоціацій, які опікуються дітьми, обласних центрів соціальних служб, профільних структурних підрозділів Міністерства освіти і науки України, обласних військових адміністрацій, районних військових адміністрацій та громад з усієї країни.
Пройшло дві панельні дискусії, зокрема, щодо державної політики з розбудови інституту наставництва в Україні та організації процесу корпоративного наставництва, де обговорили основні виклики та шляхи вирішення.
Спікери нагадали, що питання здійснення наставництва над дитиною регулюється, зокрема, Законом України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» та Положенням про наставництво, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2017 року № 465. Дійшли висновку, що зазначене законодавство є застарілим та не відповідає сучасним викликам, тому існує потреба у законодавчому врегулюванні питання організації здійснення та ведення наставництва над дитиною.
Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики створив робочу групу з розроблення законопроєкту про наставництво.
Наголосили, що наставництво над дитиною є важливим інструментом підтримки дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Завдяки наставництву дитина отримує не тільки моральну підтримку, а й можливість соціальної адаптації, емоційного розвитку та професійного спрямування. Однак ефективність цієї системи значною мірою залежить від вдосконалення її механізмів та впровадження сучасних підходів.
