На брифінгу для волинських засобів масової інформації розповіли, що держава виконує свої зобов’язання щодо підтримки соціально незахищених верств населення.
Розміри соціальних виплат родинам з дітьми, дітьми-інвалідами, одиноким громадян регулярно збільшуються, державні соціальні стандарти постійно зростають. Останнє підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати відбулося 1 грудня 2013 року, відповідно зросли й соціальні виплати.
Зокрема, значно підвищено розмір допомоги по догляду за дітьми-інвалідами в залежності від важкості захворювання та ступеня втрати здоров’я. Розмір надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А збільшено на 50% в середньому зріс на суму від 480 до 605 грн. щомісячно на кожну таку дитину. З 1 грудня поточного року розмір допомоги, що виплачується на важкохворих дітей, збільшиться ще на 98,5 гривень та 114,50 гривень в залежності від віку дитини.
Практично у кожному районі Волинської області вже працюють центри соціально-медичної реабілітації для дітей з особливими потребами. Зазвичай вони діють при дитячих відділеннях центральних районних лікарень. Діти отримують не лише медичну допомогу, з ними працюють психологи, логопеди, масажисти.
Окрім того усі волинські діти-інваліди стовідсотково забезпечені засобами реабілітації. Однак ці процеси не припиняються - замінюється техніка на більш нову, періодично здійснюються необхідні ремонти.
На питання журналістів відповідали директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, директор відділення Фонду соціального захисту інвалідів, начальник головного управління Пенсійного фонду України в області та інші.