Меню
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Зустріч представників Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю та фахівців Українського центру охорони здоров’я
Опубліковано 30 вересня 2022 року о 16:30

У зв’язку з військовою агресією рф проти України наші захисники й цивільні громадяни щодня зазнають важких травм та поранень, зокрема пов’язаних з подальшою ампутацією, або порушенням функціонування кінцівок. Однак життя триває, тому державою для них передбачене безоплатне протезування і подальша реабілітація.

Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю (далі – Фонд) за ініціативи Українського центру охорони здоров’я при підтримці Офісу Президента України 28 вересня 2022 року проведено нараду з метою швидкого покращення реабілітаційних заходів травмованим та постачання обладнання в реабілітаційні відділення, у тому числі навчання реабілітаційних команд.

Керівник проекту Військової травми в Україні Анастасія Бойчук зазначила на необхідності зміни політики та розробці пропозицій щодо розвитку реабілітаційної системи в Україні, її покращення, зокрема в питанні забезпечення допоміжними засобами реабілітації (ДЗР), а саме, отримання ДЗР безпосередньо в процесі реабілітації.

Зустріч відбувалася у форматі онлайн з можливістю зворотного зв’язку. Представників українського центру охорони здоров’я цікавили питання щодо фактичного стану системи реабілітації та забезпечення ДЗР учасників бойових дій, громадян, які постраждали внаслідок військової агресії, у тому числі осіб з інвалідністю. Але найбільша увага приділялася проблемним питанням.

Фахівцями профільних відділів Фонду у межах повноважень надано змістовну інформацію з питань поточного стану механізму системи надання реабілітаційних послуг та  забезпечення ДЗР, зокрема:

-    Здійснення Фондом обліку осіб, що потребують допоміжного засобу реабілітації (ДЗР) шляхом отримання інформації через Централізований банк  даних з проблем інвалідності (ЦБІ).

-    Механізм співпраці Фонду з виробниками/постачальниками ДЗР.

-    Практичний маршрут особи від моменту визначення потреби у ДЗР до моменту його отримання.

-    Етапи та часові рамки отримання ДЗР.

-    Моніторинг, контроль якості та надання послуг з ремонту ДЗР, які закуповуються за рахунок коштів державного бюджету.

-    Процес виплати компенсації за самостійно придбаний ДЗР та від чого залежить розмір такої компенсації.

-    Програми з соціальної, професійної та трудової реабілітації, які фінансує Фонд.

-    Здійснення функцій Фонду у рамках фінансування програм з забезпечення функціонування реабілітаційних установ для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю відповідно до законодавства.

-    Реалізація повноважень Фонду в частині забезпечення осіб з інвалідністю санаторно-курортним лікуванням.

-    Відсутність взаємодії Фонду і МСЕК в рамках загальної процедури визнання особи з інвалідністю та при травмах і професійних захворюваннях тощо.

Виконуюча обов’язки генерального директора Фонду Людмила Даніліна зауважила, що Фонд, як бюджетна установа, що здійснює діяльність з метою реалізації державної політики соціального захисту громадян, зокрема осіб з інвалідністю, завжди відкритий до співпраці, долучення до удосконалення системи соціальної підтримки, надання пропозицій щодо вирішення проблемних питань з метою захисту прав та розбудови доступного середовища на всіх рівнях для незахищених категорій населення.

Керівництво Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю та представники Українського центру охорони здоров’я при підтримці Радника-уповноваженої з питань безбар’єрності Офісу Президента України Тетяни Ломакіної дійшли згоди щодо подальшої співпраці у розробці рекомендацій та реалізації напрацювань системи покращення реабілітаційних заходів та забезпечення допоміжними засобами реабілітації учасників бойових дій, громадян, які постраждали внаслідок військової агресії, у тому числі осіб з інвалідністю.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux