Меню
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Черкаське обласне відділення Фонду провело зустріч з представниками Черкаської торгово-промислової палати
Опубліковано 30 квітня 2024 року о 10:00

17 квітня Черкаське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю провело робочу зустріч з компаніями, які є членами Черкаської торгово-промислової палати.

Метою зустрічі стало обговорення питань сприяння зайнятості осіб з інвалідністю.

Керівник Черкаського обласного відділення Фонду Ольга Хоменко зазначила, що право на працю гарантоване ст. 43 Конституції України для всіх громадян, у тому числі осіб з інвалідністю. Це право також закріплене у Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, підписантом якої є Україна. Зокрема, у ст. 27 йдеться про те, що держави-учасниці визнають право осіб з інвалідністю на працю нарівні з іншими; воно включає право на отримання можливості заробляти собі на життя працею, яку особа з інвалідністю вільно вибрала чи на яку вільно погодилась, в умовах, коли ринок праці та виробниче середовище є відкритими, інклюзивними та доступними для осіб з інвалідністю.

Ольга Хоменко пояснила присутнім норми Господарського кодексу України, які передбачають, що підприємство з правом найму робочої сили забезпечує визначену законом кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю. Відповідно до Закону «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» нормативом є 4% середньооблікової чисельності від числа штатних працівників за рік. Якщо на підприємстві або на ФОП працює від 8 до 25 осіб, - кількість робочих місць для людей з інвалідністю дорівнює одному.

Учасникам зібрання роз’яснено нинішній механізм визначення роботодавців, які не виконують норматив робочих місць для осіб з інвалідністю. Ця інформація надається Пенсійним фондом України. На цих даних базуються розрахунки сум адміністративно-господарських санкцій, що мають цільове призначення та підлягають сплаті до держбюджету у зв’язку з невиконанням нормативу за попередній рік.

Створені Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю оригінали розрахунків передаються Пенсійному фонду України, який надсилає їх через електронні кабінети підприємств, установ та організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, на веб-порталі електронних послуг ПФУ.

Ольга Хоменко навела приклади цільового використання коштів від сплати адміністративно-господарських санкцій. Зокрема, Фонд спрямовує ці кошти на надання підприємствам, установам, організаціям, у тому числі підприємствам, організаціям громадських об’єднань осіб з інвалідністю, фізичним особам, які використовують найману працю, цільової позики на створення робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю. Цільова позика надається на поворотній основі з терміном повернення до трьох років.

Також передбачено надання дотацій на створення спеціальних робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, зареєстрованих у державній службі зайнятості як безробітні або такі, що шукають роботу.

Державою передбачені й інші механізми підтримки тих роботодавців, які наймають працівників з інвалідністю. Зокрема, компенсації на створення робочих місць, податкові пільги, оплата навчання та перекваліфікації осіб з інвалідністю тощо.

Черкаське обласне відділення Фонду зібрало за минулий рік близько 4,3 млн грн у вигляді адміністративно-господарських санкцій. За менш ніж 4 місяці поточного року роботодавцями, які не виконали норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2023 році, та боржниками минулих періодів самостійно сплачено 5,4 млн грн., що на 25,6 % більше за увесь минулий рік.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux