Запорізьким обласним відділенням Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю організована зустріч з представниками медичних закладів міста, зокрема які входять до медико-соціальних експертних, лікарсько-консультативних та військово-лікарських комісій. На захід були запрошені представники Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради.
Метою зустрічі стало обговорення виконання вимог постанови КМУ від 07.12.2023р. №1306 «Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку». Зокрема мова йшла про заповнення Висновку про необхідність забезпечення особи з обмеженнями повсякденного функціонування допоміжними засобами реабілітації.
У вітальному слові до заходу керівник Запорізького обласного відділення Фонду Олексій Алуф зазначив важливість співпраці та порозуміння всіх установ задля досягнення спільної мети – якісне і швидке забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації та повернення їх до повноцінного життя.
Заступник керівника відділення Фонду Ганна Сератюкова звернула увагу представників комісій медустанов на заповнення індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, оскільки рекомендації повинні містити і реабілітаційний характер, і дати змогу особам з інвалідністю здобути освіту, бути в подальшому працевлаштованим та соціалізованим.
Що стосується практичного виконання згаданої Постанови, то, як зазначила представник відділення Фонду Тетяна Литвиненко, при заповненні «Висновку про необхідність забезпечення особи з обмеженнями повсякденного функціонування допоміжними засобами реабілітації», враховуючи функціонал Централізованого банку даних з проблем інвалідності, необхідно додавати статус особи і групу інвалідності.
Окремої уваги комісій заслуговує визначення та заповнення кодів діагнозів згідно переліку діагнозів відповідно до найменування технічних та інших засобів реабілітації згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я, задля врахування сумісності між собою засобів реабілітації.
Наприкінці семінару відбулось обговорення питань, які виникають у лікарів під час заповнення Висновку, зокрема хто із суб’єктів, визначених Порядком, має формувати висновок для дітей з інвалідністю до 18 років, осіб похилого віку та жінок, дівчат після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з порушеннями розвитку молочних залоз.
Учасники заходу висловили думку, що подібні семінари мають носити регулярний характер з метою напрацювання єдиного підходу до процесу забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації.