29 листопада 2021 року відбувся Форум «4і інклюзія» присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю» за сприяння Міністерства соціальної політики України.
Мета форуму – визначити перспективні напрями розвитку інклюзії у сфері соціальної підтримки людей з інвалідністю в Україні, обговорити і проаналізувати ефективність інноваційних проектів, запровадження яких сприятиме соціальній адаптації та підвищенню якості життя людей з інвалідністю.
Ключовими темами першого форуму „4і інклюзія” були:
∙ раннє втручання та реабілітація дітей з інвалідністю,
∙ професійна реабілітація та зайнятість людей з інвалідністю,
∙ розвиток соціальних послуг для людей з інвалідністю,
∙ інновації, які покращують життя людей з інвалідністю.
Директор Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Євген ЧЕГЛАКОВ взяв участь у форумі та виступив з питання роботи Електронного кабінету особи з інвалідністю.
Довідково:
Електронний кабінет особи з інвалідністю розроблено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 362) та постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 р. № 121 «Про затвердження Положення про централізований банк даних з проблем інвалідності» (зі змінами).
Електронний кабінет особи з інвалідністю забезпечує зручний оперативний спосіб подачі пакету документів для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі - ТЗР) онлайн.
Електронний кабінет особи з інвалідністю забезпечує:
доступ громадянам до електронного кабінету за кваліфікованим електронним підписом (далі- КЕП);
особам, зареєстрованим в ЦБІ, можливість подачі заяв про потребу в забезпеченні ТЗР та пакету документів шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріпленні сканованих копій документів та підписання КЕП;
особам, які відсутні в ЦБІ, можливість подачі заяви на первинну реєстрацію в ЦБІ із заповненням стандартної форми реєстрації, прикріпленням сканованих копій необхідних документів та підписом документів КЕП;
можливість надсилання особам з інвалідністю в електронний кабінет повідомлень про результат розгляду заяви про забезпечення ТЗР та пакету документів;
доступ до інтерактивного каталогу ТЗР з розширеними фільтрами, виробників ТЗР, надавачів соціальних послуг;
можливість надсилання інформаційних повідомлень з ЦБІ на електронну скриньку при виникненні подій, про які необхідно повідомити особу з інвалідністю;
проведення опитування осіб з інвалідністю щодо стану забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та оцінки якості наданих послуг.