За ініціативи Сарненської районної державної адміністрації 5 травня 2017 року відбулося засідання круглого столу на тему "Дотримання прав інвалідів". До участі в заході були запрошені представники установ, які опікуються питаннями соціального захисту осіб з інвалідністю, а саме – управління праці та соціального захисту населення, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, відділу освіти, молоді та спорту, відділу у справах сім’ї, відділу містобудування, архітектури та інфраструктури райдержадміністрації, районного центру зайнятості, громадських організацій інвалідів.
Під час засідання кожен із представників прозвітував про пророблену роботу за 2016 рік та 4 місяці 2017 року. Учасники обговорили найактуальніші та найгостріші проблеми надання можливості інваліду, як і будь-якій іншій людині, заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає та на яку вільно погоджується. Оскільки у реальному житті з такою проблемою зіштовхуються і здорові громадяни працездатного віку, інвалідам знайти реальну роботу ще складніше. "Незважаючи на те, що чинним законодавством всі без винятку підприємства зобов’язані створювати 4% від загальної кількості робочих місць для працевлаштування людей з обмеженими можливостями, нажаль, далеко не всі роботодавці виконують це зобов’язання. Часто-густо інвалідів влаштовують чисто формально – такий працівник не виходить на роботу, не знає свого робочого місця, а лише отримує мізерну заробітну плату", – такою думкою поділилися з присутніми представники Українських Товариств сліпих та глухих. Оскільки ж зараз кількість інвалідів в Україні, та й у всьому світі збільшується, то основна їх частина змушена сидіти "в чотирьох стінах" та почувати себе нікому не потрібними. Нинішні технології дозволяють інвалідам по зору та слуху бути конкурентоспроможними на ринку праці. Важливо, аби інвалід перебував у колективі серед інших людей, у якому зможе знайти друзів, повноцінне спілкування, а інколи й свою долю.
Представники круглого столу прийшли до спільної думки про те, що найперше треба робити у нашому регіоні, – це здійснювати економічне стимулювання інвалідів та компенсувати витрати роботодавцям на облаштування робочих місць. Інвалідність часто не дозволяє бути інтегрованими в суспільство на рівних умовах зі здоровими людьми. Тому чим швидше та наполегливіше подібні бар’єри усуватимуться, тим швидше багатогранність світу стане доступною для інвалідів, і не лише по зору та слуху.