Професійна освіта – шлях до повноцінного життя
Опубліковано 29 січня 2009 року о 10:05
Здобуття повноцінної освіти, професії є вельми важливим фактором у житті кожної людини, а для інваліда – й поготів. Набуття молодими інвалідами фахових навичок дає їм змогу соціально адаптуватись, реалізувати свої здібності з подальшою інтеграцією у суспільство. Вінницьке відділення Фонду соціального захисту інвалідів, розуміючи це, намагається всіляко допомагати людям із особливими потребами у набутті професій, конкурентоспроможних на ринку праці, здобутті освіти та працевлаштуванні.
У напрямі створення людям із обмеженими фізичними можливостями належних умов для отримання освіти та подальшого їх працевлаштування обласне відділення Фонду активно співпрацює з Вінницьким міжрегіональним центром професійної реабілітації інвалідів «Поділля», який був створений 2005 р. Тут водночас можуть проходити реабілітацію та навчання 160-200 інвалідів. У 2005 р. розпочато професійну підготовку слухачів у Вінницькому міжрегіональному центрі професійної реабілітації інвалідів «Поділля» з таких професій: «Продавець продовольчих товарів», «Манікюрниця», «Оператор комп’ютерного набору», «Взуттьовик з ремонту взуття», «Муляр-штукатур», «Конторський службовець (бухгалтерія)», «Швачка», «Лицювальник-плиточник», «Перукар – модельєр», «Маляр-штукатур», «Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття», «Кравець».
У 2008 році Центром «Поділля» підготовлена матеріально-технічна база та отримано ліцензії на навчання інвалідів ще за 5-ма робітничими спеціальностями: «Оператор котельні», «Флорист-озеленювач »,«Кондитер», «Бармен. Буфетник», «Касир банку».
Усього, станом на 01.01 2009 року, Центр «Поділля» отримав ліцензії на навчання по 16 робітничим професіям.
Важливу роль у житті людини має професійна освіта, але знайти роботу, реалізувати себе в професійній діяльності в сучасних соціально-економічних умовах надзвичайно складно всім, а тим паче особам з інвалідністю. Вирішення цих проблем відділенням Фонду та Центром реабілітації дає змогу інвалідам активно адаптуватися до суспільного життя.
Завдяки спільним зусиллям минулого року було працевлаштовано 57 інвалідів, які будуть відчувати себе повноцінними громадянами нашого суспільства.