Представники Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів 23 лютого 2017 року приймали участь в семінарі щодо запобігання та протидії дискримінації в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування. Для участі в заході запрошені представники різних установ та організацій з усіх районів області.
Восени 2012 року для уніфікації підходів і гарантування послідовності та сталості в діяльності державних органів щодо забезпечення рівності прав і можливостей для всіх людей незалежно від їхніх певних ознак, був прийнятий Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні». З цією метою Законом, серед іншого, були деталізовані повноваження центральних і місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які фактично охоплюють два великі напрями діяльності, зокрема:
- запобігання дискримінації та нерівному ставленню через перегляд стандартів своєї роботи, створення відповідних політик на рівні підзаконних актів і програм, сприяння просвітництву та науковим розробкам з цієї тематики тощо;
- реагування на індивідуальні скарги та виправлення ситуацій, коли дискримінація вже відбулася.
Однак, попри існуючу законодавчу базу, проблем у сфері реалізації органами державної влади та місцевого самоврядування своїх повноважень щодо запобігання та протидії дискримінації є їхній низький рівень обізнаності та розуміння положень як антидискримінаційного законодавства та принципів формування державної політики з питань недискримінації зокрема, так і визнання існування самої проблеми дискримінації загалом. Адже поширеною як у суспільстві, так і серед органів державною влади є думка про те, що проблема нерівності та дискримінації взагалі не притаманна Україні.
Всіх учасників забезпечено навчальними матеріалами, зокрема електронним практичним посібником, виданим за підтримки Міжнародної організації міграції та Уповноваженого Верховної Ради України з прав дюдини. В ході роботи семінару учасники пропрацьовували приклади різних видів дискримінації та моделі поведінки та дій за різних умов та обставин. Під час активного обговорення тої чи іншої ситуації одразу виникали розбіжності у поглядах і судженнях, що дозволяло наочно продемонструвати лекторам наявність стереотипів та упередженого ставлення в самих учасниках до описаних в ситуаціях фактах та осіб, щодо яких вчинено було дискримінаційне ставлення. Розглянуто основні профілактичні заходи щодо запобігання дискримінації на різних рівнях суспільного життя.