Період різдвяних свят з його традиційною обрядовістю увібрав у себе найбільш яскраві містерії народно-драматичної творчості Одеського регіону.
Звичай святкувати Старий Новий Рік йде здавна. Пов'язаний він з тим, що християни східного обряду (греко-католики, православні) святкують Різдво за юліанським календарем. До речі, юліанський календар відрізняється від григоріанського календаря рівно на 13 діб. За підрахунками вчених до першого дня весни 2100 року ця різниця збільшиться на 1 день. Через рік після цього (а саме, у 2101 році) Старий Новий рік і Різдво Христове зрушаться на 1 день вперед.
Різдво і Новий рік завжди було прийнято зустрічати особливим чином, дотримуючись безлічі традицій. А найулюбленіша традиція на Різдвяні свята та у Новий рік у діточок – це співати колядки та щедрівки і отримувати за них подарунки – повні мішки цукерок та ласощів.
Провівши дослідження щодо цього свята, стало відомо, що святкує його більше 60-ти відсотків населення. До речі, до них по більшості належать особи віком до 40-ка років із середнім або вищесереднього доходом.
В Одесі вже стало традиційним проведення на Одеській кіностудії ім.. О.Довженка різноманітних святкових заходів.
13 січня в Арт-центрі ім. Віри Холодної за ініціативою департаменту культури Одеської облдержадміністрації та за участю Одеського обласного відділення Фонду, громадських організацій щедрували і співали колядки. Таке свято для одеситів влаштували на честь Щедрого вечора.
Захід відкрив оркестр Андрія Чорного. Показали і відтворили святкові традиції для одеситів обласні колективи народної діяльності. Вони ж змагалися за краще виконання щедрівок і колядок.
Під час проведення заходу всіх гостей пригощали кутею, пирогами, варениками з сюрпризом та іншими смаколиками.Традиція ліплення вареників з секретами на Старий Новий рік зародилася нещодавно, але її дотримуються багато жителів нашого краю. Наліпивши вареники, люди влаштовують пишні застілля, чекаючи, кому ж за столом дістанеться секретний вареник з сюрпризом. Найбільше люблять такі розваги діти.