Відбулась робоча зустріч представників Одеського відділення Фонду із трудовим колективом Одеського підприємства «Електрик» Українського товариства глухих за участю спеціалістів другого Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Одеське підприємство «Електрик» було засноване в 1974 році. На підприємстві в різний час були організовані швейне, деревообробне, харчове і електротехнічне виробництво. Всі ці роки основним напрямком в роботі підприємства було освоєння нової та виробництво серійної електротехнічної продукції.
Так, з урахуванням попиту на певні види електричної техніки як в промисловій сфері, так і серед пересічних громадян керівництво і спеціалісти підприємства постійно працюють над оновленням номенклатури продукції, що виробляється, а також над її вдосконаленням. В даний час найбільшу питому вагу в загальному обсязі виробництва продовжує займати виробництво електротехнічної продукції.
В ході зустрічі представники відділення Фонду розповіли учасникам про Порядок надання Одеським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів фінансової допомоги на поворотній і безповоротній основі особам з особливими потребами, а саме:
- оплата протезно-ортопедичним підприємствам вартості технічних засобів реабілітації (протезно-ортопедичні вироби підвищеної складності),
- оплата вартості навчання інвалідів та їх перекваліфікації у навчальних закладах (технікуми, професійно-технічні училища, ВНЗ), центрах професійної реабілітації інвалідів для здобуття професії (спеціальності),
- виплата деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування,
- передплата одного друкованого періодичного видання на рік (згідно з переліком, визначеним Мінсоцполітики України).
Також на зустрічі були присутні представники Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Вони розповіли, що Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в м. Одесі є територіальним відділенням Координаційного центру з надання правової допомоги в Одеській області, а також проінформували про діяльність Центру.
Так, під час виконання функцій з надання безоплатної вторинної правової допомоги Центр взаємодіє із судами, органами прокуратури та іншими правоохоронними органами, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.
Основним завданням Центру є створення рівних можливостей доступу осіб до правосуддя шляхом організації надання в Одеській області безоплатної вторинної правової допомоги, а саме надання таких видів правових послуг:
- захист від обвинувачення;
- здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
- складання різноманітних документів процесуального характеру.
Також представник Центру повідомив, за якою адресою необхідно звертатись у разі виникнення юридичних питань.